UAH
Пісок в Харків від інтернет-магазина Ukrtorgsyre, OOO | Купити Пісок Харків (Україна) | Ukrtorgsyre, OOO : Allbiz
Відгуків: 20
Ukrtorgsyre, OOO
+38 (095) 687-51-93
Пісок
 • Пісок

Пісок

В наявності
Оплата:
 • Готівковий,
 • Безготівковий,
 • Післяплата
 • Детально
Доставка:
 • Самовивіз,
 • Кур'єр,
 • Транспортна компанія,
 • Нова Пошта
 • Детально
Опис
Характеристики піску

Характеристики піску. Пісок для будівельних робіт. Призначення та застосування.

Пісок (або піщаний грунт) - є сипучим нерудним матеріалом, який використовується практично при будь - яких будівельних роботах.

Піщані ґрунти складені незграбними і окатаними уламками мінералів, розміром від 2 до 0,005 мм (дрібнозернисті піски мають розміри 0,1 - 0,25 мм). Основна маса пісків складається з кварцу та польових шпатів. Як домішки завжди присутні інші мінерали - силікати, глинисті і т. д. Піски на поверхні землі мають широке поширення, як на суші, так і в морях.

Пористість пісків у пухкому стані близько 47% , а щільному – до 37% . Пухке додавання легко переходить у щільне при водонасиченні, вібрації та динамічних впливах. Щільність пісків оцінюється за значенням коефіцієнта пористості е: щільне додавання (для дрібнозернистих пісків е0,75).

За рахунок відкритої пористості піски завжди водопроникні. У щільному додаванні піски добре сприймають навантаження і розсіюють напругу в основах під фундаментами. Модуль деформації дрібнозернистих пісків коливається від 30 до 50 МПа.

Піски у будівництві мають широке застосування. Вони є надійною основою, служать хорошим матеріалом для виготовлення різних будівельних виробів, цементних розчинів і т. д. як слюди, солі, гіпс, глинисті мінерали, гумус. Ці домішки часом обмежують використання пісків.

У піску розміри уламків (зерен) коливаються від 0,1 до 1 мм. Залежно від розмірів зерен розрізняють різновиди піску крупнозернистий, пилоподібний та глинистий пісок.

Основними характеристиками піску є :

· Модуль крупності;

· Коефіцієнт фільтрації;

· Об'ємно - насипна маса;

· Клас радіоактивності;

· Зміст пилоподібних, мулистих, глинистих частинок.

Видів будівельного піску дуже багато. Відрізняється він вмістом у його складі глинистих і пилоподібних частинок (тому забруднені піски перед використанням слід просіяти, а іноді і промити), а також модулем крупності, за рахунок чого має різне застосування у будівництві. Щільність будівельного піску дуже залежить від вмісту в ньому глини – чистий пісок може мати щільність 1,3 т у кубічному метрі, а пісок з великим вмістом глини та вологи 1,8 т у кубічному метрі.

Річковий пісок найчистіший; морський пісок забруднений солями та вимагає промивання прісною водою; гірський та яружний пісок забруднений глиною, а глина знижує міцність розчину.

Пісок є важливим будівельним матеріалом. Його використовують:

· Для кладки, стяжки, штукатурки;

· При виробництві цементу та бетону;

· У дорожньому будівництві;

· У скляній промисловості;

· У сільському господарстві.

До будівельного піску можна віднести такі його різновиди:

 • Річковий пісок
 • Кар'єрний пісок

Пісок для будівельних робіт повинен виготовлятися відповідно до вимог цього стандарту ГОСТ 8736 - 93 за технологічною документацією, затвердженою виробником.

Пісок для будівельних робіт залежно від значень нормованих показників якості (зернового складу, вмісту пилоподібних та глинистих частинок) поділяють на два класи.

Основні параметри та розміри

Залежно від зернового складу пісок поділяють на групи:

I клас - дуже великий (пісок з відсіву дроблення), підвищеної крупності, великий, середній і дрібний;

II клас - дуже великий (пісок з відсіву дроблення), підвищеної крупності, великий, середній, дрібний, дуже дрібний, тонкий і дуже тонкий.

Кожну групу піску характеризують значенням модуля крупності, зазначеним у таблиці 1.

Таблиця 1

Група піску

Модуль крупності Мк

Дуже великий

Св. 3,5

Підвищеної крупності

>> 3,0 до 3,5

Великий

>> 2,5 >> 3,0

Середній

>> 2,0 >> 2,5

Дрібний

>> 1,5 >> 2,0

Дуже дрібний

>> 1,0 >> 1,5

Тонкий

>> 0,7 >> 1,0

Дуже тонкий

До 0,7

Видобуток піску для будівельних робіт проводиться в кар'єрах або руслах річок (звідки назва: річкового та кар'єрного піску). Доставляється пісок самоскидною технікою.

По виду обробки після видобутку пісок ділиться на сіяний та намивний.

Сіяний пісок - це пісок, що просіяє , очищений від каменів і великих фракцій.

Намивний пісок ДЕРЖСТАНДАРТ 8736 - 93 - нерудний матеріал виходить шляхом промивання звичайного кар'єрного піску. Пісок промивається великою кількістю води, з нього вимивається глина та пилоподібні частинки. Зазвичай намивний пісок буває дуже дрібних фракцій (в середньому 0,6 мм. ). Застосовують цей вид будівельного піску

для штукатурки та інших робіт, де небажана наявність глини.

Пісок, що надходить у будівництво, повинен відповідати вимогам ГОСТ 8736 - 93 і ГОСТ 8735 - 88 по зерновому (гранулометричному) складу, наявності домішок і забруднень.

Зерновий склад піску визначають на стандартному наборі сит із розмірами осередків: 5; 2,5; 1,25; 0,63; 0,315 та 0,16 мм. Наважку сухого піску просіюють через набір сит і визначають спочатку приватні (% ), та був повні залишки кожному ситі. Повний залишок на будь - якому ситі дорівнює сумі приватних залишків на цьому ситі та всіх ситах більшого розміру. Розміри повних решток характеризують зерновий склад піску.

Для будівельних розчинів рекомендується застосовувати піски з модулем крупності щонайменше 1,2, а бетонів — щонайменше 2. Причому зерновий склад піску для бетонів нормується ГОСТ 10268—80 по залишкам усім ситах. У будівництві часто використовують фракціонований пісок, розділений на велику (5.. .1,25 мм) та дрібну (1,25.. .0,16 мм) фракції.

 

Вологість та насипна щільність піску.

Насипна густина природного піску 1300.. .1500 кг/м3. Пісок змінює свій обсяг і відповідно насипну густину при зміні вологості в межах від 0 до 20% . При вологості 3.. .10 % щільність піску різко знижується проти щільністю сухого піску, оскільки кожна піщинка покривається тонким шаром води, і загальний обсяг піску зростає. При подальшому збільшенні вологості вода входить у міжзернові порожнечі піску, витісняючи повітря і насипна щільність піску знову збільшується. Зміни насипної густини піску при зміні вологості необхідно враховувати при дозуванні піску за обсягом.

Інформація актуальна: 01.06.2022

Детальніше

Неймовірна ціна на Пісок в Харків (Україна) від компанії Ukrtorgsyre, OOO.
Подібні товари
Способи доставки
Способи оплати
LiveInternet