Калій хлористий (хлорид калію, калієва сіль соляної кислоти)
Калій хлористий (хлорид калію, калієва сіль соляної кислоти)
Калій хлористий (хлорид калію, калієва сіль соляної кислоти) у чистому вигляді – біла кристалічна речовина без запаху, гігроскопічна, злежується при зберіганні, добре розчиняється у воді. Належить до структурного типу NaCl.
Температура плавлення 776° - С, температура кипіння > - 1407° - С. Щільність 1984 г/см³ - .
У природі зустрічається у вигляді мінералів сильвіну та карналіту, а також входить до складу сильвініту. Калій хлористий є продуктом збагачення сильвінітових руд і, залежно від способу збагачення (галургійному чи флотаційному), при однаковому хімічному складі має різне забарвлення: сірувато - білого кольору (при галургійному збагаченні) або від рожевого до червоно - бурого кольору (при флотаційному збагаченні) .
Хімічна формула KCl. - - - - Сертифікат
-
Застосування хлориду калію.
У сільське господарство. Хлорид калію є найпоширенішим висококонцентрованим калійним добривом. Використовується в системах мінерального живлення культур у всіх ґрунтово - кліматичних зонах України під основний обробіток ґрунту. Доцільно застосовувати восени для харчування пшениці та інших культур, які нечутливі до шкідливого впливу хлору. Не рекомендується застосовувати хлористий калій на культурах, чутливих до хлору (картопля на чіпси, льон, виноград, томати, тютюн, цитрусові, декоративні культури), особливо на суглинистих грунтах.
В медицині. Калій - основний внутрішньоклітинний іон, що грає важливу роль у регулюванні функцій організму. Застосовується при порушенні серцевого ритму, інтоксикації після введення серцевих глікозидів та діуретиків (сечогінних), при нестачі калію в організмі.
Так само призначається для замінників шкіри, синтетичного каучуку, для виробництва гідроксиду калію методом електролізу, хлібопекарських і кормових дріжджів, а також для лікувально - профілактичної солі.
Фізико - хімічні показники хлористого калію ГОСТ 4568 - 95
найменування показника | Норма для марки та сорту |